Untitled Document
Bazoder logo
 
Haberler
Etkinlikler
Spor
Projelerimiz
Kumbara
Linkler
sağlık
Basında biz
video

  Untitled Document
derneğimiz hakkında Amacımız Egitimlerimiz Kadromuz Fotoğraflarımız İletişim
 
  Eğitim Derneği
Anasayfa
Dernek Müdürü
Serkan

BENİM DÜNYAM

  Serkan Eryavuz
  serkan@bazeder.org


26.12.1977 yılında Bakırköy de dünyaya gözlerimi açtım. Çok sevimli çekici bir çocuktum ailemin sevgilisi oldum. Şansızlığım geçirmiş olduğum havale sonucu geç ve güç algılamamdı. İşte yaşam maratonum ailemin bana farkında olmadan çok uzun sürecek özel eğitim çalışmaları ve en önemlisi sevgisi ile başladı. Ailemin benim için ne kadar fedakarlık yaptığını şimdi çok daha iyi değerlendirebiliyorum.

Yürümem, cümle kurup konuşmam, yaşıtlarımdan hep geç oldu. Okul çağım geldiğinde normal bir ilk okula gidemedim önce Rehberlik Eğitim Merkezi'ndeki uzmanlardan aldığım bireysel eğitim daha sonra alt özel sınıfa gitmem benim gelişmeme ve yardımcı oldu ailemin beni kabullenip özel bir eğitim vermesinin şu andaki yaşantımda çok büyük rolü olduğunu anlayabiliyorum. Aileme bu nedenle çok teşekkür ediyorum ailemi çok seviyorum. Alt özel sınıfı bitirip sosyal yaşamla ilk tanışmam bir bayan kuaföründe çırak olarak çalışmakla başladı. İnsanlarla birlikte olmak beni çok mutlu ediyordu. Daha doğrusu bir işe yaramak ve kazanmak, üretken olmak, ne kadar güzel bir duygu.

Benim özel durumumu kabullenip mücadele eden annem eğitim aldığım dönemlerde benim gibi geç ve güç algılayan çocukların ailelerini bir araya getirmek, birlikten güç doğar misali aynı duyguları paylaşan diğer arkadaşlarımın aileleriyle bir dernek kurdu.

"ZİHİNSEL ENGELLİLERİ EĞİTİM DERNEĞİ" kurulduktan sonra kuaförden ayrılıp annem ile birlikte derneğe gitmeye başladım. Dernekte bireysel eğitim alan küçük kardeşlerime yardımcı oldum. Çay demledim, kahve pişirdim gelen misafirlerimize ikram ettim. Hizmet etmek beni çok mutlu etti çünkü benim gibi geç ve güç algılayan çocuk ailelerine sevgi ile eğitilen bir çocuğun neler yapabileceğini göstermek annemi de çok mutlu ediyordu.

Dernekte sosyal faaliyetlere düzenleyerek eğlenceli vakitler geçirmeye başladık. Atletizmde üç madalya aldım. Piknik ve geziler gibi bir çok farklı ortamda herkesle birlikte olmak benim için büyük bir mutluluktu. Daha sonra Bakırköy Belediyesi' nin engelli istihdamından faydalanıp kadrolu belediye personeli oldum. Çalışıyorum kazanıyorum aileme katkıda bulunuyorum.

İşte 29 yıllık yaşamımın sonucu anneme bebekken "Uğraşma bırak ölsün" diyenlere ibretle çalışıp mutlu bir yaşam sürüyorum benim gibi geç ve güç algılayan kardeşlerimle dernekte yaşamıma devam ediyorum.Mutluyum hayatı yaşamayı seviyorum.

Benim durumumda olanların ailelerine şunu söylemek istiyorum çocuklarınızı ihmal etmeden sevgi ile eğitin sonucu başarı oluyor.

SİZLERİ ÇOK AMA ÇOK SEVİYORUM. ÇÜNKÜ YAŞAMAYI SEVİYORUM.
SEVGİ DOLU DÜNYADA KALIN.

Bazeder.com

 

Untitled Document
Bazoder logo

Nurgen Eryavuz

Sevgi ile
Bazoder logo

Serkan Eryavuz

Benim Dünyam
Bazoder logo

Annelerin hikayeleri yakında

Kumbara
Parkta oynamak istiyorum

Untitled Document
Supporters
 
destekleyenler
Bakırköy Belediyesi Web Sitesi Mete Şirketler Grubu Web Sitesi Vargonen Verol   Medya Mag