Untitled Document
Bazoder logo
 
Haberler
Etkinlikler
Spor
Projelerimiz
Kumbara
Linkler
sağlık
Basında biz
video

  Untitled Document
derneğimiz hakkında Amacımız Egitimlerimiz Kadromuz Fotoğraflarımız İletişim
 
  Eğitim Derneği
Anasayfa
Haberler

BAZEDER MUHTEŞEM BİR GECEYE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

17.11.06

Zihinsel Engellileri Eğitim Derneği ve Zihinsel Özürlüler Federasyonu’nun ortaklaşa tertipledikleri “TANIŞMA ve DAYANIŞMA” gecesine Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, eşi Meltem Erzen, sanat dünyasının sevilen isimlerinden Selçuk Yapar, Murat Evgin, Nevzat Soydan, Turgay Başyayla katılırken geceyi Sibel Çakı ve Mehmet Kızıltaş sundu.

Geceye katılanlar unutulmaz bir gece yaşadı


Gece ilk olarak Bakırköy Zihinsel Engellileri Eğitim Derneği Başkanı (Bazeder) Nurgen Eryavuz, Zihinsel Özürlüler Federasyonu Başkanı (ZÖF) Hamdi Atay ve Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen’in yaptığı açılış konuşmalarında gecenin ve Bazeder’in yaptığı önemli çalışmalar gündeme getirildi. Başkan Erzen gecede herkese sürpriz yaparak Bazeder’in rüyası olan “Özel Rehabilitasyon Merkezi ve Parkta Ben de Oynamak İstiyorum” adlı projelerinin gerçekleşmesi için arsa tahsisinin gerçekleştiğini ve kısa süre içinde projelerin hayata geçirileceğini belirtti. Salondaki tüm davetlilerin büyük alkışını alan Erzen, çalışmalarının bunlarla sınırlı kalmayacağını söyledi.

Basına özel ödül verildi

Derneğin kamuoyuna yansıtılmasında emek veren Zaman Gazetesi Muhabiri Ayşegül Doğan Abyar’a, Tempo Dergisi Muhabiri Bade Gürleyen’e, Star Gazetesi Muhabiri Özlem Yılmaz’a , Lale Özcan’a, Zirve Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuran Kızılyar’a ve gecede sahne alan sanatçılara katkılarından dolayı özel ödül verildi.

Evgin'e süpriz

 

Gece’nin sürprizin de ise dernekte eğitim alan Berk isimli engelli çocuğun önceden hazırlandığı özel playback gösterisiyle Sanatçı Murat Evgin’inde kendi şarksı ile eşlik etmesiyle muhteşem bir enstantane yaşandı.


Başkan ve eşine federasyondan ödül

Zihinsel Özürlüler Federasyonu Bakırköy Belediye Başkanlığı’nın Bazeder’ e yaptığı önemli katkılardan dolayı belediye başkanı ve eşine özel engelli çocukların elleriyle hazırlanan seramik tabak hediye edildi. Ayrıca Federasyon, Bazeder Başkanı Nurgen Eryavuz’a yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı ödül verdi. Gecenin ilerleyen dakikalarında açık arttırmayla dört büyük spor kulübünün imzalı formaları satışa sunuldu. (yasadikca.com)


BAZEDER’DEN TANIŞMA VE DAYANIŞMA GECESİ

Bakırköy Zihinsel Engellileri Eğitim Derneği ve Zihinsel Özürlüler Federasyonun işbirliği ile Bakırköy Vakfı Spor Kulübü, “Tanışma ve Dayanışma” gecesine ev sahipliği yapacak. Ünlü Haber spikeri (Anchorwomen) Sibel Çakı’nın sunacağı 17 Kasım 2006 gecesinde Sanatçı Murat Evgin, Selçuk Yapar ve Turgay Başyayla sahne alırken sürpriz gösterilerle davetliler unutulmaz bir gece yaşayacak.


BAZEDER’DEN MUHTEŞEM KARNE ŞENLİĞİ
karne şenliği

22.06.06 - Bakırköy’de zihinsel engelli çocuk annesi Nurgen Eryavuz’un kurucusu ve başkanı olduğu Zihinsel Engellileri Eğitim Derneği muhteşem bir etkinlikle merkezde eğitim olan çocuklara Karne Şenliği düzenledi. Çocukların özel hazırlandığı şovları, özel olarak hazırlanmış dernek tanıtım filmi, Sanatçı Aydın Aydın ve Nevzat Soydan’nın sürpriz konseri ve finalde beş başarılı engellinin yaşam öyküsünü anlatan Yaşadıkça (As Long As We Live) adlı belgesel gösterildi.
Şenliğe katılan engellileri biran olsun hiç yalnız bırakmayan Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen’e sevgi seli yağdı. Çocuklar, aleleri ve davetlilerin unutulmaz anlar yaşadığı günü ölümsüzleştirmek için derneğin çalışmalarına katkıda bulunan Sayın Meltem ve Ateş Ünal Erzen, Mete Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza METE, Raten Müzik Direktörü Gülten ve Rasim Çapan, Tempo Genel Yayın Direktörü Murat Sabuncu, Nimet ve Eşref SÜMER, Yaşadıkça Engelliler Haber Bilgi Portalı Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Kızıltaş, Sunucu Sibel Çakı, Yeşilyurt Spor Kulübü Başkanı Levent Gökçe, İşadamı Melih Gözen, İşadamı Turgut Şeremet, Brillant Muhasebe Şefi Selçuk Laçin, Brillant Muhasebe Müdür Yardımcısı Ali Ciğer ve Gülseren, İbrahim GÜNELİ’ye katkılarından dolayı günün anısına plaket verildi. (yasadikca.com)

 

Untitled Document
Bazoder logo

Nurgen Eryavuz

Sevgi ile
Bazoder logo

Serkan Eryavuz

Benim Dünyam
Bazoder logo

Annelerin hikayeleri yakında

Kumbara
Parkta oynamak istiyorum

Untitled Document
Supporters
 
destekleyenler
Bakırköy Belediyesi Web Sitesi Mete Şirketler Grubu Web Sitesi Vargonen Verol   Medya Mag